20 yıllık Tecrübe

20  yıl önce Denizli’nin Honaz ilçesinde küçük bir dükkaan ve eski bir pick-up ile enerji sistemi satışı ve bunun servisine başlayan bugünkü DEMİR Solar’ın kurucusu Ercan Demir’in hedef ve hayalleri o günlerde belli ve hatları çizilmişti; kendi fabrikasında kaliteli Enerji Sistemleri üretmek ve Türkiye genelinde bunun satış ve servisini destekleyecek ağ sistemini hızlı bir şekilde oluşturmak.


1997 senesinde başlayan bu maraton yoğun bir bilgi ve azim sonrası 2004 senesinde meyvelerini vermeye başladı. Denizli merkezde 7500 metre karelik kapalı bir alana kurulan Demir Solar Enerji Sistemleri üretme merkezi o gün, bu gündür kendi sektöründe en kaliteli vakum tüplü enerji sistemleri üretip kısa bir zaman içersin de büyük bir tüketici kitlesine ulaştı.

BAŞARININ SIRRI KALİTELİ ÜRETİMDİR
Kaliteli üretimin bir şirket için her halükarda karlı olduğunu bilen Demir Solar Yöneticileri her gün bir adım daha ileri giderek Güneş Enerjisi Sektöründe yıllar boyu bozulmayan ve sorun çıkarmayan bir enerji sistemi üretmek amacındadır.

 

Kaliteli ürünlerin hem müşteri memnuniyeti açısından, hem de servis giderlerini minimum seviyeye indirgeme açısından kaçınılmaz olduğunu belirten DEMİR Solar Genel Müdürü Ercan Demir’in en büyük hayali yıllar boyu bozulmayan bir enerji sistemi üretmektir. Bugün yüz elli kişilik bir personel kadroya sahip olan DEMİR Solar, yüz’ün üzerinde araç filosu, değişik illerde kendine ait on altı  şubesi ve onlarca bayisi  yanı sıra diğer kurumlara da farklı markalar altında enerji sistemleri üretmektedir.

 

KURUMSALLAŞMAK AHLAKİ ANLAYIŞ İLE BAŞLAR
Kurumsallaşmak için ahlaki ve etik değerlerin ön planda tutulması gerektiğini bilen DEMİR Solar Genel Müdürü Ercan Demir, ticarette sadece satış ve kazanca odaklanma yerine geniş ürün yelpazesi ile perakende ve toptan satışlarında müşterilerine iyi hizmeti vererek DEMİR Solar markasını Türkiye hudutları dışına taşımak hedefindedir. Bunun için kurumunda ayrıca bir araştırma ve geliştirme merkezi bulundurduğunu ifade eden Ercan Demir, fabrikasında ürettiği mamullerde her gün bir adım daha ileri giderek daha verimli çalışan enerji sistemleri üretmek amacındadır. Oto kaportacılığından başlayan ve bugün Vakum Tüplü Enerji Sektöründe Türkiye’de ilklere oynayan DEMİR, büyüyen ve markalaşan her kurumun önüne çıkan engel ve handikapların çoğunu geçmişinde yaşadığı halde ticarette ahlaki anlayış ve inancın vazgeçilmez olduğunu savunarak Türkiye genelinde bayilikler vermeye ve toptan satışlarına devam etmektedir. DEMİR Solar’ın kapıları kendileri ile çalışmak isteyen herkese açık olduğunu belirten Ercan Demir, bizim ile birlikte gelişmek ve büyümek isteyen herkese desteğimiz sonsuzdur diyerek sözlerini bitiriyor.

 

5